fbpx
O životě na vysočině volná pracovní místa do mailové schránky
personální agentura

Černá ovce nebo vizionař?

Jsem jiná. Vždy jsem byla a už od malička jsem se tak cítila. Dost věcí cítím a dělám dost odlišně než většina lidí v mém okolí. Nejdřív jsem se cítila jako outsider a snažila se přizpůsobit většině a tak nějak splynout, abych nevyčnívala a nebyla propíraná ostatními za svou jinakost.

Černá ovce nebo inspirátorka?

Za léta práce na svém osobním rozvoji jsem zjistila, že být taková, jaká opravdu jsem, je vlastně moje největší hodnota pro tento svět. I když se odlišuju od ostatních. I když mě spousta lidí nechápe. Dokonce mě začalo bavit bortit zažité programy a představy o tom, jací bychom měli být. Často slýchám či čtu o tom, co je jakože správné. Jak má žena mluvit, jak se chovat, jak podnikat, jakou být mámou, manželkou, jak chodit oblíkaná, obutá a další zbytečnosti, kterých máme potřebu si všímat a řešit.

Tento článek určitě nečtete náhodně. Asi se taky v nějakém směru cítíte odlišní a možná Vás to trápí. Vždy záleží na nás samotných, jaký vztah si ke své „jinakosti“ zaujmeme. Zda se budeme cítit jako černé ovce či jako svobodní lidé, kteří svým přístupem mohou inspirovat ostatní, aby se též nebáli být sami sebou.

Z mého okolí se pomalu a jistě vytratili lidé, kteří moji jinakost nedávali. Prostě jsme se přestali vídat, už jsme si neměli co říct. Smutné? Ano, někdy to bolí. Na druhou stranu mi do života zase přišli lidé, kteří jsou na obdobné či stejné vlně. A je to krásný pocit, když už se necítíte jako outsideři v kolektivu, kde nemůžete být na plno sami sebou a naopak můžete být součástí společnosti nových přátel a lidiček, kde se cítíte jako ryba ve vodě a kteří třeba i Váš přístup obdivují. Můžete být inspirací pro ostatní nebát se být sami sebou.

A co pracovní život?

V roce 2016 jsem měla sen, že chci dělat práci, co mě baví a založit si personální agenturu. Věděla jsem, že personálními agenturami je posetá celá naše zem. Konkurence je obrovská. Konkurence mezinárodních agentur s obrovským kapitálem či chlapíků, kteří mají ultra ostré lokty a umí prodat svoji mizernou práci za královské provize. Uff. Byla to fakt výzva. Založila jsem svoji personální agenturu tak, aby byla jiná a odrážela můj postoj k životu. Aby zde byl prostor pro „jinakost“ nás všech, kteří chceme dělat práci, kde nás to bude bavit. A vyšlo to. Tento můj záměr je nakonec přesně to, čeho si naši klienti – ať už uchazeči o práci, či firmy, kterým sháníme lidi – váží a vlastně i důvod proč s námi vůbec spolupracovat. Kdybychom byli „klasická“ personálka s konzultkami v kostýmkách s naučenými frázemi ze školení prodejních dovedností, tak bychom tu už asi nebyli. A to mě hřeje u srdce. Z jinakosti se rázem stala přednost. Konec černým ovcím…

Teď tvořím nový úžasný on-line program pro začínající podnikatele, kteří chtějí svoji výjimečnost zúročit také ve svém podnikání, ať už formou přivýdělku při práci či full-time podnikání. Potkávám spoustu zajímavých lidí, se kterými budeme točit rozhovory o jejich začátcích podnikání a budou sdílet své odborné znalosti. Bude to fakt wow! Těšte se!

Krásné léto přeje Zuzka Žatečková, majitelka Nového startu a její tým

P.S. Kéž bychom si všichni dovolili být sami sebou a na nic si nehráli. To by bylo na světě krásně.

(foto zleva: Šárka Sedlářová, Zuzka Žatečková, Pavla Pěnčová)Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *