73
O životě na vysočině volná pracovní místa do mailové schránky
personální agentura
Nabídka práce73

Den G

Dnes vstoupilo v platnost evropské nařízení GDPR ohledně ochrany osobních údajů. My jsme se na to dopředu připravovali, protože přeci jenom jsme personální agentura, která vede v databázi stovky lidí, jejich osobní údaje, životopisy atd., a tak chceme být s tímto nařízením v souladu a Vaše údaje mít v bezpečí.

Velké změny se však u nás oproti dřívějšku neudály, protože již od zrodu naší agentury se chováme k Vašim osobním údajům s respektem, nepředáváme je do nepovolaných rukou, takže u nás proběhly změny převážně organizačního a legislativního charakteru.

Co se u nás díky GDPR změnilo a mění

Nejdříve jsme si udělali analýzu stavu- odkud, kam a přes koho všechna data proudí a jak máme zabezpečené systémy. Dále jsme vytvořili vnitřní směrnici o tom, jak s Vašimi daty budou všichni naši zaměstnanci či praktikanti zacházet, všichni zaměstnanci též podepsali smlouvu o mlčenlivosti ohledně zpracování osobních dat. Dali jsme též dokupy pomocí právníka naše Zásady zpracování osobních dat.

Vytvořili jsme na našem webu nové souhlasy, pokud byste nám chtěli zaslat Vaše osobní údaje – ať už jako reakci na konkrétní pozici či pro situace, kdy nám posíláte životopis, abychom se vám podívali po vhodném volném místu. Doporučujeme Vám, abyste nám posílali Vaše údaje (životopis atd.) přes naše webové stránky, bude to oboustranně jednoduší. Když nám totiž pošlete Váš životopis přímo na e-mail, budeme Vás muset ještě otravovat s tím, abyste se přes web do naší databáze oficiálně zaregistrovali a odškrtli nám požadovaný souhlas.

Nově musíme do souhlasu se zpracováním dat rozdělovat například to, zda reagujete pouze na konkrétní pozici či máte zájem o zařazení do naší personální databáze, kde Vaše údaje můžeme zpracovávat až 3 roky. To jsou totiž dle právníků dvě odlišné věci. Pokud totiž reagujete na konkrétní pozici, tak se bere jako samozřejmost, že nám zašlete svoje osobní údaje – k tomu není potřeba souhlasu. Pokud nám však zároveň neudělíte souhlas se zpracováním i pro potenciální oslovení v budoucnu, musíme Vaše materiály po skončení daného výběrového řízení skartovat. Naše personální agentura však funguje na principu toho, že danému uchazeči dáváme na výběr z více pozic a firem a probereme s ním všechna pro i proti každé nabídky. Zřídka kdy řešíme pouze jednu pracovní nabídku. Na základě toho jsme se rozhodli, že zaškrtávací políčko se souhlasem pro zpracování údajů na dobu až 3 let jsme na web nechali udělat jako povinné (jinak vaše materiály nepůjdou odeslat), protože si nedovedeme představit, jak bychom v praxi pohlídali to, jestli nám někdo dal či nedal tento souhlas a zda mu tedy můžeme nabízet tuto či jinou pozici.

Každý souhlas je odvolatelný, proto máte možnost se kdykoli z naší databáze odhlásit. Odpusťte nám prosím toto řešení, které oběma stranám vše daleko více usnadní a není nijak účelové. Takto to vypadá:

Všechny vaše data vedeme v systému, kam má přístup pouze povolaný a každý z našich pracovníků je podroben dvoufázovému ověření při vstupu. Přístup zde mají pouze naši zaměstnanci, kteří podepisují smlouvu o mlčenlivosti a jsou poučeni o důležitosti zpracování osobních dat s respektem. V kanceláři máme vaše životopisy a další materiály v uzamykatelných skříňkách a naše kancelář je přístupná až po odemčení třech uzamykatelných dveří. Wi-fi, na které fungujeme v kanceláři, je určena pouze pro nás a je chráněna heslem, proto data, která „lítají virtuálně“ na tiskárnu apod. jsou také v bezpečí. Všechny máme také na počítačích naistalovanou zvýšenou ochranu proti virům a útokům hackerů.

Vaše data předáváme pouze našim klientům po naší společné domluvě, že se chcete zúčastnit nějakého výběrového řízení. S klienty plánujeme ještě dotáhnout též dodatky našich smluv o vzájemném respektu vzhledem ke zpracování osobních dat. S Vašimi daty může přijít do styku v minimální míře ještě naše externí účetní a náš externí programátor webovek, obojí spolupráci máme řešenou smlouvou o dílo, jejíž součástí je též zmínka o respektu ve sféře zpracování dat.

Udělali jsme tedy maximum, co jsme mohli. Slibujeme, že s Vašimi daty nebudeme nijak kupčit, naší zásadou č. 1 v naší práci je, že neděláme věci, které se nám příčí, takže v tomto se na nás můžete spolehnout.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *