O životě na vysočině volná pracovní místa do mailové schránky
personální agentura

Je libo on-line?

V posledních letech se spousta věcí přesouvá do on-line světa. Fyzický kontakt to nikdy nenahradí, o tom netřeba polemizovat. Z pohledu byznysu nám ale on-line prostředí může dost pomoci k propagaci a prodeji našich služeb či zboží. Hodně o tom víme u nás v personální agentuře, kdy nás většina našich kandidátů zná z internetu a kontaktuje nás právě elektronickou cestou. Setkávání s kandidáty a klienty pak probíhají osobně, popřípadě po skypu, když je kandidát zdaleka. Já osobně mám ráda zdravý poměr elektronické i osobní komunikace a doporučovala bych ho každému podnikateli.

Podnikatelský program Podnikavé duše, který je momentálně v tvorbě, jsme také zvolili tvořit v on-line podobě, aby se informace mohly šířit většímu okruhu zájemců. Plánujeme do budoucna také osobní setkávání se začínajícími podnikateli, spíše pro sdílení konkrétních zkušeností, gro programu bude v on-line formě. Byznysženková setkání, tzn. setkávání podnikavých žen z Vysočiny zatím organizujeme vždy osobní. Fyzický kontakt a vzájemné sdílení má prostě své kouzlo, které ani nejlepší on-line kurz nenahradí. ALE má také své úskalí, např. když před setkáním náhle onemocníme, padne nám hlídání nebo nám zrovna nejede autobus.  Je proto lepší, když můžeme čerpat informace a absolvovat školení také v on-line formě v klídku domova, když na to máme čas a chuť. Podnikavé duše Vám brzy nabídnout tyto témata:

Podnikavé duše

Poslední dobou si všímám spoustu on-line projektů, které slibují vzdušné zámky – jako že se za pouhých pár tisíc či desítek tisíc naučíte podnikat on-line a proměnit svoji vášeň v byznys, můžete u toho cestovat po celém světě, popíjet mochito a peníze se Vám budou samy generovat. Haha. Většina z nás hned asi pochopí, že je to jen lanaření důvěřivých lidí. Jenže bohužel už na to naletělo spoustu lidí, kteří odešli ze stabilního zaměstnání a uvěřili vzdušným zámkům a mohli se tak dostat do finančních problémů. Osobně si myslím, že on-line svět je v byznysu fajn, je beze sporu podpůrný, pokud víme, jak na to. Ale určitě to nestačí. Podnikání musí mít stabilní základy a kořeny, na kterých to celé stojí.

Minulý týden jsme pro Podnikavé duše točili hned dva rozhovory týkající se tohoto tématu. Točili jsme se známou ženskou inspirátorkou Lilií Khoustnoutdinovou, které se podařilo prosadit ve světe byznysu už dávno, ale teprve když spustila své on-line kurzy Cesty extáze, nastal v jejím podnikání největší zvrat. Lilia však i přes to nezanevřela na osobní setkávání a stále organizuje různé výcviky pro ženy, semináře, přednášky. Krásně propojuje svět fyzického a on-line byznysu. Na její příběh o jejich začátcích se těště už brzy.

Lilia Knoustnoutdinova

Dále jsme točili s Petrem Mátlem, jednatelem třebíčské firmy Yashica Digital. Začínal jako živnostník, kdy zákazníkům tvořil weby na zakázku, reklamní video spoty aj. Teď je jednatelem firmy s několika specialisty právě ve sféře on-line marketingu. Tvoří se svým týmem firmám weby, spravují PPC reklamy, analyzují SEO, píšou na web chytlavé texty. Jo jo, to vše je v dnešním světě byznysu třeba, pokud chcete být úspěšní. Na jeho názory o on-line světě a jeho podnikatelský příběh se těšte již brzy.

Petr Mátl podnikavá duše

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *