Někdy nám na pohovoru dělá potíže vyjádřit to, jací vlastně jsme. Kolikrát se v sobě ani sami nevyznáme, tak je potom obtíž to ještě vysvětlovat někomu dalšímu, obzvláště pak na pohovoru, kde se chceme ukázat tak trochu v lepším světle. No, a co s tím?
Každý jsme dostali do vínku něco jiného. Někdo je výřečnější a umí se prodat, jiný je zase introvertnější a umí se zaměřit na detail. Nic není špatně. Nikdo nejme mimo normu… Jaká by taková norma vlastně byla? Ve světě, ve firmách i v podnikatelském prostředí je potřeba všech osobností a povah lidí, kteří společně tvoří celek, který se vzájemně doplňuje a navzájem se inspiruje. A jak tedy zjistit, jací vlastně jsme? Jak to popsat do slov, skupin, typů osobnosti?
Narazili jsme na fajn osobnostní diagnostiku, kde se můžete sami sebe zdarma otestovat, a sdílíme ji s Vámi. Je to už stará, prověřená psychologická diagnostika, která podle nás fakt sedí. Všechny u nás v Novém startu jsme se otestovaly a dost se u toho zasmály, jak to fakt sedí.
Koukněte na obrázek na 18 typů osobností. Jaký typ osobnosti jste asi právě Vy? A bude Vám to sedět s konečným výsledkem z dotazníku? Zkuste si to schválně vyplnit, zabere to 5-10 min. a dozvíte se o sobě zajímavosti. Nic za to nedáte, je to zdarma. A napište nám, co Vám vyšlo… jsme fakt zvědavé, jestli Vám to taky sedí…
Nám vyšel: Zuzka Žatečková – bojovník, Šárka Sedlářová – konzul. Obojí sedí přesně! 😉
Dobrý večer, zajímavé, také mi vyšel advokát. Je pravda, že to opravdu sedí i na mě. Alespoň jsem se trochu rozptýlila při hledání nové práce, protože je to přesně tak, jak je napsáno v komentáři. Sedím u excelovských tabulek a už mě tato práce nenaplňuje. Ta chuť pomáhat je větší.
Přesně o tom to je. Typ vedoucího neznamená jenom to, že máte nutně pracovat jenom jako vedoucí zaměstnanec. Znamená to spíše, že máte jako osobnost jasno ve svých názorech a umíte je prosadit, což se k pozici vedoucího menšího týmu (třeba i rodiného systému v osobní rovině) určitě hodí. Můžete ale stejně dobře své vlastnosti obhájit v řadové práci, umíte si vše dobře zorganizovat. Na druhou stranu dávejte bacha na to, abyste také respektovala názory druhých a neprosazovala jenom svoji pravdu. Ona ta hranice je někdy velmi úzká a je to věc, u které u ostatních někdy můžete, ale nemusíte, narazit. Ať se daří!
Dobrý večer, vyšel mi advokát a charakteristika vcelku sedí. Překvapilo mě, že je nás méně než 1 procento. Přemýšlím nad tím, pro jaký typ práce se hodím…
Dobrý den, když se podíváte na slavné osobnosti u osobnosti advokáta, tak zjistíte, že jsou tam lidé z různých profesí, ale že mají jednu společnou věc – bojují za lepší a spravedlnější svět svým vlastním způsobem a nadáním – Martin Luther King, Nelson Mandela, matka Tereza, Alanis Morissette. Myslím, že musíte v každém případě dělat práci, která Vám bude dávat opravdový smysl a bude mít i tzv. vyšší smysl – ideálně se najít v nějaké pomáhající profesi, jako vedoucí nějakého spolku, hnutí, práce ve zdravotnictví, v právním systému aj. Prostě svojí činností přispívat také druhým. Když budete sedět v práci např. u excelovských tabulek a vytvářet super hodnoty firmy, které Vám nebudou ale dávat smysl, tak se budete trápit.. Důležité je u vašeho typu respektovat SVOJE hranice a dopřád si vlastního klidu a samoty. Jinak bude hrozit syndrom vyhoření. Co teď děláte?