75
O životě na vysočině volná pracovní místa do mailové schránky
personální agentura
Nabídka práce75

Restart kariéry – jak na změnu oboru

Kdo z nás někdy nezatoužil se na všechno vykašlat a začít někde úplně nanovo. S čistou hlavou, bez povinností a kolikrát neřešitelných pracovních úkolů. V poslední době se na nás obrací čím dál více kandidátů toužící po tomto „restartu“, jenže jejich představy o tom, co by chtěli tedy dělat a za jakých podmínek, příliš neodpovídají realitě. Tzv. kariérní restart se pak týká převážně lidí ve specializovaných pozicích či manažerských funkcích.

Na toto téma jsem natočila nové video, třeba vás v něčem inspiruje. Pod videem pak najdete audio verzi k poslechu či stažení:

Podcast

Audio verze povídání na téma restart kariéry


2 komentáře: “Restart kariéry – jak na změnu oboru”

  1. Markéta napsal:

    Dobrý den, díky za video, zde je to samozřejmě o prioritách. Zda je pro člověka důležitější výše platu nebo touha po změně pracovní pozice. Musí pak počítat, že začátky bývají těžké stejně jako v podnikání. Ale i v nové práci se postupně může na stejnou finanční odměnu vypracovat. Záleží také na oboru. 🙂

    • Zuzana Žatečková napsal:

      Dobrý den, děkujeme za komentář. Ano jistě, je to velmi individuální. Ne každý chce začít opět na juniorském platu, když má hypotéku a další závazky. Někdo ale může. Firmy také mají bohužel kolikrát na juniorské posty raději kandidáty s méně zkušenostmi, aby si je „vychovali“, u zkušených kandidátů někdy příliš neoceňují jejich pracovní návyky – které se jim povětšinou nehodí. Vše je ale individuální a záleží na oboru, věku, zkušenostech, našich prioritách atd atd.. Především pak záleží na naší snaze, jak moc chceme změnu – někdy prostě musíme na sobě více zamakat a na začátku třeba i něco obětovat (výši platu, čas atd.). Někdy je to zase brnkačka. Je to jako se vším v životě 😉 aneb co má být, tak se prostě stane.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *