73
O životě na vysočině volná pracovní místa do mailové schránky
personální agentura
Nabídka práce73

Svojí cestou

Záleží Vám na Vašem okolí, co si o Vás myslí? Dokážete se nad kritikou povznést a jdete si svojí cestou nebo se jejich názorům přizpůsobíte, abyste zbytečně nevyčnívali? Rozzuří Vás to, když se něco nehezkého o sobě dozvíte nebo Vás to nechá klidnými?

Na hodnocení druhými reagujeme různě. Každý podle své povahy a také naše zkušenosti a věk zde hrají roli. Já si dříve brávala kritiku velmi osobně, všem jsem se snažila zavděčit, abych se tedy jako chovala správně, podle očekávání. Stejně to ale bylo ve výsledku špatně. Tak nějak postupně s přibývajícím věkem a zkušenostmi jsem začala být čím dál více sebou, ať se to okolí líbí nebo ne. A dost se mi ulevilo.

V poslední době jsem dostala pár nevyžádaných dobře míněných rad, co bych měla změnit a dělat jinak, aby se mně a mé rodině lépe dařilo. Přimělo mě to popřemýšlet o tématu hodnocení a posuzování druhých lidí, ať už je známe jakkoli dobře. Vybavila se mi situace, kdy jsem se před dvěma lety rozhodla odejít z firmy a jít svojí cestou. Tenkrát jsem čelila kritice od svých nejbližších a musela jsem sama sebe hodně přesvědčovat, že jednám správně. Zpětně jsem moc ráda, že jsem poslechla sama sebe. O tomto tématu jsem se krátce rozpovídala v tomto videu.

Audio verzi k poslechu či stažení pak najdete pod videm.

Podcast

Audio verze povídání na téma naší vlastní cesty


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *