73
O životě na vysočině volná pracovní místa do mailové schránky
personální agentura
Nabídka práce73

Chci podnikat

Když jsem sama začínala podnikat, trochu jsem se cítila jako osamělý bojovník v poli. Měla jsem sice v hlavě jasný cíl, zhruba vymyšlenou strategii, co a jak chci dělat, nějaké finance na podnikání ušetřené bokem, ale to bylo vše. Neměla jsem téměř nikoho, kdo by mi s rozjezdem vypomohl a cítila jsem na druhou stranu obrovskou zodpovědnost vůči rodině a všem přátelům, abych podnikání dobře rozjela a nesplakala nad výdělkem –  a to doslova. Opustila jsem ze dne na den dlouholeté stabilní zaměstnání a vydala se do jámy lvové = do podnikání pod heslem: hop nebo trop. Ukázalo se, že to bylo HOP.

Tenkrát by mi velmi pomohlo, kdyby mi někdo s rozjezdem pomohl, nabídl mi pomocnou ruku, poradil co a jak a upozornil mě na chyby a nástrahy, které mě můžou čekat. Dnes už vím, že jsem ve většině případů jednala dost intuitivně, což je samozřejmě správně, ale k fungujícímu podnikání to úplně nestačí. Musíme znát i ty praktické věci, naučit se plánovat, přemýšlet o investicích, propagaci, delegování na ostatní pomocníky a další praktické záležitosti.

Speciálně oblasti podnikání se věnuje naše šéfka Zuzana Žatečková, která v současné době tvoří pro začínající podnikatele program PODNIKAVÉ DUŠE. Sledujte FB stránku podnikavých duší a nechte se inspirovat příběhy mnoha podnikatelů.

V rámci poradenství ohledně podnikání nabízíme nepravidelně školení na téma základů podnikání (najdete na blogu) a též individuální služby pro začínající podnikatele. 

Inspirativní videa s podnikateli najdete na kanálu Podnikavé duše: